گزنه تازه بیشترین میزان ماده شفابخش برای قلب را دارد

یک بررسی نشان می دهد که در ترکیب با سایر داروها، عصاره گزنه تازه ممکن است در درمان علائم BPH مفید باشد و در حالی که مطالعات دیگر این ادعاها را تأیید می کنند، واضح است که تحقیقات بیشتری برای ارزیابی کامل مزایای این گیاه در درمان علائم BPH ضروری است.

درمان هیپرپلازی خوش خیم پروستات
هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) رشد غیرسرطانی غده پروستات در مردان است و این بیماری می تواند طیف وسیعی از علائم را ایجاد کند که بیشتر شامل فرآیندهای ادراری است.

در صورت بروز علائم BPH، یک فرد باید به دنبال کمک اضطراری باشد، بنابراین پزشک می تواند هر گونه مشکل جدی را رد کند یا درمان کند.

گزنه تازه
شواهدی وجود دارد که نشان می دهد گزنه می تواند به درمان دیابت نیز کمک کند و دو مطالعه مروری منبع مورد اعتماد شواهدی پیدا کرده اند که نشان می دهد مکمل های گزنه ممکن است به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کند تا سطح قند خون خود را مدیریت کنند.

با این حال، محققان در هر دو مطالعه به این نتیجه رسیدند که تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا گزنه می‌تواند مکمل مفیدی برای درمان‌های سنتی دیابت باشد، ضروری است و در زمان نوشتن مطالعه خود، آن را برای استفاده توصیه نکردند.

در نتیجه، هرکسی که مایل به مصرف محصولات گزنه برای کنترل دیابت خود است، باید ابتدا با پزشک خود صحبت کند و در صورت امکان، سطح قند خون خود را به طور منظم کنترل کند.

گزنه یا گزنه گیاهی رایج است که در ایالات متحده، کانادا و اروپا می روید و در ابتدا در خاک مرطوب و حاصلخیز رشد می کند.

با این حال، مردم ممکن است بسیاری از گیاهان خانواده گزنه را به عنوان گزنه نام ببرند.

Urtica gansuensis: این نوع گزنه دارای موهای گزنده است و محلی در شرق آسیا است.
Urtica gracilis: مردم ممکن است از آن به عنوان گزنه آمریکایی یاد کنند.
Urtica afghanica: ممکن است موهای گزنده داشته باشد یا بدون مو باشد و بومی آسیای مرکزی و جنوب غربی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.