پودر لباسشویی عاج که به طور خودکار در ماشین لباسشویی اندازه گیری میشود!

در حالی که شوینده‌های مایع و پودری از نظر ارزش تقریباً سهم بازار را دارند، پودر لباسشویی عاج لباس‌شویی به طور گسترده‌تری استفاده می‌شود.

در سال 2018، فروش مواد شوینده پودری 14 میلیون تن بود که دو برابر مایعات است.

در حالی که مواد شوینده مایع به طور گسترده در بسیاری از کشورهای غربی استفاده می شود، مواد شوینده پودری در آفریقا، هند، چین، آمریکای لاتین و سایر بازارهای نو ظهور رایج است.

پودرها همچنین سهم بازار قابل توجهی را در اروپای شرقی و برخی از کشورهای اروپای غربی به دلیل برتری نسبت به مایعات در سفید کردن لباس ها دارند.

طبق گفته Desmet Ballestra، طراح و سازنده کارخانه‌های شیمیایی و تجهیزات تولید مواد شوینده، شوینده‌های پودری 30 تا 35 درصد سهم بازار را در اروپای غربی دارند.

به گفته Lubrizol، بازار مواد شوینده پودری سالانه 2 درصد رشد می کند.

امروزه شوینده های لباسشویی به طور فزاینده ای محبوب شده اند، زیرا می توانند به طور خودکار در ماشین لباسشویی اندازه گیری شوند، نرمی، ضد الکتریسیته ساکن، انعطاف پذیری به پارچه ها، ملایم بودن برای چشم و پوست و پخش شدن خوبی در آب نشان دهند.

از آنجا که در هنگام استفاده مصرف می شود، فروش مواد شوینده لباسشویی یک تجارت نسبتاً بزرگ است.

انواع یا مارک‌های مختلفی از مواد شوینده لباس‌شویی فروخته می‌شود، که بسیاری از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاصی به عنوان امتیاز فروش هستند.

ترکیب شوینده لباسشویی ترکیبی فرموله شده از مواد خام است که می تواند بر اساس خواص و عملکرد آنها در محصول نهایی به انواع مختلفی طبقه بندی شود.

کلاس‌های مختلف مواد اولیه سورفکتانت‌ها، سازنده‌ها، سفیدکننده‌ها، آنزیم‌ها و مواد جزئی هستند که کثیفی، لکه‌ها و خاک را از سطوح یا منسوجات پاک می‌کنند و حس و بوی مطبوعی به آن‌ها می‌دهند.

خواص فیزیکی و شیمیایی سورفکتانت ها آنها را برای اهداف شستشو مناسب می کند.

مواد شوینده لباسشویی به طور سنتی جامد پودری یا دانه ای بوده است، اما استفاده از شوینده های مایع لباسشویی در طول سال ها به تدریج افزایش یافته است و این روزها استفاده از مواد شوینده مایع برابر یا حتی بیشتر از مواد شوینده جامد است.

این مقاله مروری تاریخچه، ترکیب، انواع، مکانیسم، مصرف، اثرات زیست محیطی و مصرف مواد شوینده لباس را شرح می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.