نکات اصلی استفاده از واکس چرمی برای مراقبت و نگه داری از لباس چرم

چند قانون و نکته مهم و اثربخش اساسی هنگام برخورد استفاده مراقب و نگه داری لباس های چرمی:

ابتدا بررسی کنید که آیا چرم جاذب (واکس کاپشن چرم) است یا خیر. روی چرم های جاذب (چرم آنیلین، جیر، نوبوک) یک قطره آب ساییده شده به سطح آن فرو می رود و چرم را تیره می کند.

روی چرم های غیرجذب آب جاری می شود. چرم های جاذب بسیار حساس تر هستند.

ابتدا تمام محصولات و درمان ها را در یک منطقه پنهان آزمایش کنید. به خصوص هنگام کار بر روی چرم جاذب. چرم جاذب در صورت درمان نادرست به راحتی آسیب می بیند.

چرم متخلخل باید به طور مرتب با محصولات ضد آب محافظت شود. اما مراقب باشید! با وجود چنین ضد آب، چرم متخلخل همیشه حساس باقی می ماند و نباید در شرایط آب و هوایی بد پوشیده شود.

تمیز کردن و مراقبت منظم از لباس های چرمی از لک شدن و علائم سایش جلوگیری می کند و طول عمر را افزایش می دهد.
همیشه قبل از استفاده از محصولات مراقبت از چرم، چرم کثیف را تمیز کنید.

بگذارید چرم به طور طبیعی خشک شود. از سشوار استفاده نکنید و زیر نور مستقیم خورشید خشک نکنید، در غیر این صورت چرم ممکن است چروک شود. در پایان فرآیند خشک کردن یا زمانی که خشک شد، چرم را با فشار دادن نرم کنید.

چرم پوشاک را می توان با مواد شوینده چرم مناسب نیز شستشو داد. وایتکس برای خشکاندن درخت همیشه از درز به درز با محصولات توصیه شده کار کنید.

روی لکه هایی که پاک نمی شوند خیلی محکم مالش ندهید. شما خطر آسیب رساندن به سطح را دارید. وام خود اشتغالی بانک کشاورزی ابتدا با یک متخصص تماس بگیرید.

برای از بین بردن لکه ها و کثیفی ها از حلال های تهاجمی (استون، پاک کننده لاک ناخن، سقز و غیره) یا مایعات ساینده استفاده نکنید. باعث آسیب خواهید شد.

از محصولات مراقبتی نادرست مانند لاک کفش و کرم های آرایشی استفاده نکنید.

چرم با قرار گرفتن در معرض نور خورشید و گرما تغییر می کند. چرم ممکن است محو شود و خشک شود. سعی کنید از نور مستقیم روزانه خورشید و نزدیکی به گرما اجتناب کنید. همیشه از محصولات مراقبتی با محافظ UV استفاده کنید.

چرم بعد از مدتی علائم استفاده را پیدا می کند. می تواند در طول سال ها محو شود. اگر تغییراتی رخ داد (مانند خراش، لکه، محو شدن)، به سرعت واکنش نشان دهید.

هرچه چرم زودتر تحت درمان قرار گیرد، وایتکس اسید است یا باز راحت تر می توان چرم را در یک دوره طولانی در شرایط خوب نگه داشت.

چرم رطوبت مطلوبی بین 40 تا 60 درصد دارد و نیاز به تهویه دارد. هنگامی که رطوبت بالای 70 درصد باشد و/یا بدون گردش هوا کافی باشد، چرم ممکن است کپک بزند.

اجازه دهید لباس های چرمی آزادانه با فاصله و تهویه کافی آویزان شوند. چرم را به شدت مچاله نکنید، می تواند چین و چروک ایجاد کند که به راحتی قابل پاک کردن نیست.

 

  • منابع:
  1. Basic rules when dealing with leather
  • تبلیغات:
  1. روشهای تجارت و کسب درآمد دلاری ظرف یک ماه!
  2. طرز تهیه آش ترش با استفاده از موسیر
  3. آنچه باید قبل از تعویض روغن بدانید
  4. چگونه از بیماری دیسک کمر جلوگیری کنیم

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.