ممنوعیت اسباب بازی پمپ بنزین در برزیل

ما دریافتیم که اسباب‌بازی‌های دخترانه با جذابیت فیزیکی، تربیت و مهارت خانگی مرتبط است.

در حالی که اسباب‌بازی‌های پسرانه به مانند اسباب بازی پمپ بنزین هیجان‌انگیز وهیجان انگیز است.

پروفسور بلیکمور: برای والدین، این پیام همان پیامی است که برای معلمان: اسباب‌بازی‌های جنسیتی قوی ممکن است ویژگی‌هایی را تشویق کنند که واقعاً نمی‌خواهید آنها را پرورش دهید.

پروفسور بلیکمور: مطمئن نیستم که این برای من چقدر شگفت‌انگیز است، اما ممکن است برای والدین باشد: اسباب‌بازی‌های نسبتاً مردانه، مهارت‌های فیزیکی، شناختی، تحصیلی، موسیقیایی و هنری کودکان را بیشتر از اسباب‌بازی‌های نسبتاً زنانه تشویق می‌کنند.

برای دختران، این شامل تمرکز بر جذابیت و ظاهر است، که شاید منجر به این پیام شود که این مهمترین چیز است – زیبا به نظر رسیدن. برای پسران، تأکید بر خشونت و پرخاشگری (سلاح، جنگ، و پرخاشگری) ممکن است در دراز مدت کمتر از حد مطلوب باشد.

همچنین، اسباب‌بازی‌های نسبتاً مردانه دارای ویژگی‌های مثبت بسیاری هستند (مهارت‌های فضایی، علم، ساختن وسایل و غیره) که والدین ممکن است بخواهند آن‌ها را در پسران و دختران تشویق کنند.

شاید تا حدودی برای برخی از اسباب بازی های زنانه متوسط (پرورش، مراقبت از نوزادان، رشد مهارت در آشپزی و کارهای خانه) همین گونه باشد.

اسباب‌بازی‌هایی که به احتمال زیاد آموزشی هستند و مهارت‌های فیزیکی، شناختی، هنری و سایر مهارت‌های کودکان را توسعه می‌دهند، معمولاً به عنوان خنثی یا نسبتاً مردانه طبقه‌بندی می‌شوند.

ما به این نتیجه رسیدیم که اسباب‌بازی‌های جنسیتی قوی نسبت به اسباب‌بازی‌های خنثی یا نسبتاً جنسیتی کمتر از رشد مطلوب حمایت می‌کنند.

به طور کلی اسباب‌بازی‌هایی که بیشتر با پسران مرتبط بودند مربوط به جنگ یا پرخاشگری (کشتی‌گیران، سربازان، اسلحه‌ها و غیره) و اسباب‌بازی‌هایی که بیشتر با دختران مرتبط بودند مربوط به ظاهر (عروسک‌ها و لوازم جانبی باربی، لباس‌های بالرین، آرایش، جواهرات و غیره بودند.

سپس اسباب‌بازی‌ها را بر اساس این رتبه‌بندی‌ها به شش دسته تقسیم کردیم: به شدت زنانه،  نسبتاً زنانه،  خنثی، نسبتاً مردانه، و  به شدت مردانه. سپس اسباب‌بازی‌ها بر اساس ویژگی‌هایشان از جمله قابلیت دستکاری، هیجان‌انگیز، آموزشی، تهاجمی، موسیقیایی و غیره رتبه‌بندی شدند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.