شیلنگ شیر اهرمی علت اصلی سقوط هواپیما بود !

سوپاپ ها دستگاه های مکانیکی هستند که جریان و فشار درون یک سیستم یا فرآیند را کنترل می کنند. شیلنگ شیر اهرمی اجزای ضروری یک سیستم لوله کشی هستند که مایعات، گازها، بخارات، دوغاب و غیره را منتقل می کند.

انواع مختلفی از شیرها موجود است.. دروازه، گلوب، پلاگ، توپ، پروانه، چک، دیافراگم، پینچ، فشارشکن، شیرهای کنترلی و غیره. برخی از شیرها خود کار می کنند در حالی که برخی دیگر به صورت دستی یا با محرک یا پنوماتیک یا هیدرولیک کار می کنند.

توابع از سوپاپ ها عبارتند از ..

توقف و شروع جریان
یک جریان را کاهش یا افزایش دهید
کنترل جهت جریان
تنظیم فشار جریان یا فرآیند

یک سیستم لوله را از فشار معینی بردارید

طرح‌ها، انواع و مدل‌های شیرآلات بسیاری با طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی وجود دارد. همه یک یا چند مورد از عملکردهای مشخص شده در بالا را برآورده می کنند. شیرها اقلام گران قیمتی هستند و مهم است که یک شیر درست برای عملکرد مشخص شود و باید از مواد مناسب برای مایع فرآیند ساخته شود.

صرف نظر از نوع، تمام شیرها دارای قطعات اصلی زیر هستند: بدنه، کاپوت، تریم (عناصر داخلی)، محرک و پکینگ. قسمت های اصلی یک شیر در تصویر سمت راست نشان داده شده است.

بدنه شیر که گاهی پوسته نامیده می شود، مرز اولیه شیر فشار است. او به عنوان عنصر اصلی مجموعه شیر عمل می کند زیرا چارچوبی است که تمام قطعات را در کنار هم نگه می دارد.

بدنه، اولین مرز فشار یک شیر، در برابر بارهای فشار سیال ناشی از لوله های اتصال مقاومت می کند. لوله های ورودی و خروجی را از طریق اتصالات رزوه ای، پیچی یا جوشی دریافت می کند.

انتهای بدنه سوپاپ برای اتصال شیر به لوله‌کشی یا نازل تجهیزات توسط انواع مختلف اتصالات انتهایی، مانند اتصالات لب به لب یا سوکت، رزوه‌دار یا فلنجی طراحی شده‌اند.

بدنه دریچه ها به اشکال مختلف ریخته گری یا آهنگری می شوند و هر جزء عملکرد خاصی دارد و در ماده ای مناسب برای آن عملکرد ساخته می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.