دستگاه فشار خون شرلی توسط دانشمندان ایرانی معرفی شد

اولین دستگاه اندازه گیری فشار خون توسط پزشک ایتالیایی Scipione Riva-Rocci، MD، ساخته شد و توسط هاروی کوشینگ، MD، در سال 1901 به ایالات متحده آورده شد و 16 Brown17 در سال 1930 اولین کسی بود که خود دستگاه فشار خون شرلی را گزارش کرد.

اثر داروها آیمن و گلدشاین 18 اولین کسانی بودند که در سال 1940 گزارش دادند که HBP کمتر از BP اداری (OBP) است. آنها پیشنهاد کردند که نظارت بر HBP برای (1) آموزش بیماران در مورد بیماری مزمن آنها، (2) آموزش پزشکان در مورد سیر طبیعی بیماری و در مورد عوامل مؤثر بر بیماری، (3) یادگیری پیش آگهی بیماری، و (4) افزایش دقت در تعیین اثربخشی درمان.

انواع و تفاوت مانیتورها
انواع مختلفی از مانیتورهای BP برای استفاده عمومی در دسترس هستند و مانومتر جیوه ای کلاسیک در خانه رایج نیست و به دلیل نگرانی های زیست محیطی در مورد نشت جیوه و ضایعات، محبوبیت کمتری برای استفاده در دفتر پیدا می کند و مانومترهای آنروید با گوشی پزشکی استفاده می شوند و معمولاً ارزان هستند.

دستگاه فشار خون شرلی

با این حال، ممکن است در طول زمان دقت کمتری داشته باشند، که منجر به خوانش کاذب پایین می‌شود و باید کالیبراسیون مجدد توسط سازنده انجام شود.

دستگاه های الکترونیکی ممکن است از روش های سمعی یا نوسان سنجی برای تشخیص BP استفاده کنند و روش شنوایی خودکار برای اولین بار در اواسط دهه 1970 توسعه یافت و روش نوسان سنجی در سال 1984 معرفی شد و 20 روش نوسان سنجی از نوسانات کوچک در فشار کاف برای شناسایی فشار سیستولیک، متوسط و دیاستولیک استفاده می کند.

اوج دامنه نوسانات؛ فشار خون سیستولیک، تقریباً 55٪ قبل از حداکثر و BP دیاستولیک، تقریباً 85٪ پس از حداکثر نوسانات، اگرچه نقاط دقیق مختص هر سازنده است و به طور کلی، همبستگی بالایی بین دستگاه‌های سمعی و نوسان‌سنجی و قرائت‌های همزمان پزشک وجود دارد.

روش سمع‌شناختی معمولاً تحت تأثیر نویز غیرمرتبط است، در حالی که حرکت بر روش نوسان‌سنجی تأثیر می‌گذارد و ترجیح رقم پایانی، که به موجب آن آخرین رقم عددی گرد می‌شود، در مقایسه با مانیتور الکترونیکی خودکار (10.5%)، ویژگی رایج‌تری با استتوسکوپ یا تکنیک آنروئید بود (32.3%).

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.