جوراب کالج ترک یک پوشاک طبی نیز به حساب می آیند

جوراب های فشاری از زمان پیدایش خود در سال 1950 راه زیادی را پیموده اند و جوراب کالج ترک اکنون در انواع مختلف طبی یا استاندارد و در طیف رنگی موجود هستند.

جوراب های فشاری چه توصیه شده توسط پزشک و چه برای استفاده ورزشی، مزایای ثابت شده ای برای پوشنده دارند، این فقط به زمان پوشیدن آنها بستگی دارد.

جوراب های فشرده چگونه کار می کنند؟
از دیدگاه ورزشی، این آستین ها یا جوراب های خاص را می توان برای افزایش جریان خون در بازوها، پاها یا زانوها در حین دویدن پوشید و الن دریک، M.D.، MP.H.، F.A.C.S.، F.S.V.S.، گفت: اگرچه، برای اینکه جوراب های فشاری فواید فیزیولوژیکی داشته باشند، جوراب باید از توپی پای شما تا وسط ساق پا (پوشاننده پا و مچ پا) باشد.

جوراب کالج ترک

دریک گفت: هنگامی که در حین ورزش پوشیده می‌شود، جوراب‌های فشاری می‌توانند جریان خون اکسیژن‌دار در سراسر بدن را بهبود بخشند، که می‌تواند منجر به انرژی و استقامت عضلانی بیشتری شود.

این اثر مثبت همچنین در نتایج یک مطالعه در مقیاس کوچک بر روی بازیکنان بسکتبال مرد، که در شماره 2020 مجله ورزش و علوم سلامت منتشر شد، پیشنهاد شد، که به این نتیجه رسید که نشانگرهای “جریان خون عضلانی و اکسیژن رسانی به عضلات با افزایش می یابد.

دریک گفت که برای درک این مزایا، مهم است که بدانید وریدها و شریان ها متفاوت هستند و در حالی که شریان‌ها خون اکسیژن‌دار را به ماهیچه‌ها می‌رسانند، سیاهرگ‌ها مسئول بازگرداندن آن خون به قلب هستند تا در سراسر بدن گردش کنند.

او سیستم گردش خون را به آسانسوری تشبیه کرد که در هنگام کار بر خلاف جاذبه برای بازگرداندن خون از پا به قلب، سخت‌تر کار می‌کند.

دریک گفت: «اگر هنگام ورزش از جوراب فشاری استفاده کنید، کار را کاهش خواهید داد و این خون به سمت قلب تسریع می‌کند یا تقویت می‌کند – بنابراین شما می‌توانید خون را به سرعت در ریه‌ها اکسیژن‌رسانی کنید و دوباره به عضلات پمپ کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.