ثابت ماندن الگوی جیب هودی از اولین مدل ها تا کنون

در مورد قیمت هودی، پذیرش انبوه آن به عنوان یک کالای روزمره با محبوبیت موازی هیپ هاپ وارداتی از ایالات متحده در دهه 1980 آغاز شد، جایی که رپرها خود را به عنوان ورزشکار در تلاش برای تقلید از قدرت و موفقیت ستارگان ورزشی برتر جهان معرفی کردند. ترازنامه شرکت آدیداس بدون حمایت رپرهای Run-DMC یا باب مارلی، ستاره رگی، بدون شک بسیار ضعیف تر خواهد بود.

هیپ هاپ بعداً به دلیل نشانه های سبکی خود به فرهنگ باندبازی روی آورد و احتمالاً نمی توان گفت که آیا گانگسترها خود را از ستاره های هیپ هاپ الگوبرداری کرده اند یا برعکس.

در هر صورت، تاکید هیپ هاپ بر قدرت، جایگاه و قدرت تضمین کرد که هودی مارن خاکستری راکی بالبوآ تبدیل به یکی از عناصر اصلی کمد لباس نمادین و ضروری در کنار کت بلند مردانه برای نسلی شود که از قافیه ها و ضربات جدا شده اند.

با این حال، در جایی، لحن گانگستری بر همتایان ورزشی غلبه کرد. چند سال پیش در لندن، پوشیدن هودهایی با خطوط افقی سیاه و سفید برای نوجوانان، گویی برای ادای احترام به دزدان کارتونی که کیف هایی با علامت حمل می کردند، رواج داشت.

یک بار، هودی پوشیده شد تا تصاویری از قدرت و موفقیت را منتقل کند. بعدها، به نمادی از تهدید و بی قانونی تبدیل شد، و این بدون شک در شناسایی آن نسلی که به قیمت هودی دخترانه زمستانی اهمیت می دهد نقش اساسی دارد.

آنجلا مک‌رابی، استاد ارتباطات در کالج گلداسمیتز، زمانی به گاردین گفت: «لباس‌های ورزشی و اوقات فراغت که برای پوشیدن روزمره استفاده می‌شوند، نشان‌دهنده فاصله‌ای از دنیای دفتر [کت و شلوار] یا [لباس مدرسه] است».

“فرهنگ رپ سرپیچی را تجلیل می کند، زیرا تجربه طرد اجتماعی را روایت می کند. از نظر موسیقی و سبک، تهدید و خطر و همچنین خشم و خشم را به نمایش می گذارد. [تاپ کلاه دار] یکی از لباس های بلند با الگوی جیب هودی است که جوانان معمولا انتخاب می کنند. پسران، و با معانی حک شده است که نشان می دهد آنها “بسیار خوب نیستند”.

 

  • منابع:
  1. The power of the hoodie | England riots 2011 – The Guardian
  • تبلیغات:
  1. بیماری هایی که با روش های پارافین درمانی درمان می شوند.
  2. بهترین توصیه برای افزایش درآمد را به شما می آموزیم!
  3. میان وعده های خوشمزه با کلوچه فراهم می شود
  4. با شیرآلات لاستیک ماشین را باد بزنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.