تخمه آفتابگردان سفید غول پیکری که خبرساز شد

تخمه آفتابگردان رسماً میوه گیاه آفتابگردان (Helianthus annuus) است و دانه‌ها از سر گل‌های عظیم این تخمه آفتابگردان سفید می‌آیند که قطر آن ممکن است به بیش از 12 اینچ (30.5 سانتی‌متر) برسد. تا 2000 دانه در یک سر آفتابگردان یافت می شود.

محصولات آفتابگردان به دو دسته تقسیم می شوند و دانه‌ها برای یک نوع کشت می‌شوند، در حالی که روغن برای نوع دیگر (که اکثریت آن کشت می‌شود) کشت می‌شود و پوسته های راه راه سیاه و سفید غیرقابل خوردن، که گاهی اوقات به عنوان پوسته شناخته می شوند، دانه های آفتابگردانی را که مصرف می کنید احاطه کرده اند و پوسته‌هایی که برای استخراج روغن آفتابگردان استفاده می‌شوند سیاه و سفید است.

تخمه های آفتابگردان دارای طعم ملایم آجیلی هستند و بافتی جامد اما ظریف دارند و آنها معمولاً برای بهبود طعم برشته می شوند، اما ممکن است آنها را به صورت خام نیز تهیه کنید.

تخمه آفتابگردان سفید

آفتابگردان دارای مواد مغذی زیادی است که در یک دانه کوچک بسته بندی شده اند و 1 اونس (30 گرم یا 1/4 فنجان) دانه آفتابگردان پوسته شده و بو داده شده دارای مواد مغذی زیر است:
کالری – 163
چربی کل که شامل: 14 گرم است
چربی اشباع شده – 1.5 گرم
چربی غیراشباع چندگانه – 9.2 گرم
چربی تک غیر اشباع – 2.7 گرم
پروتئین – 5.5 گرم
کربوهیدرات – 6.5 گرم
فیبر – 3 گرم

سلنیوم – 32٪ از RDI

روی – 10٪ از RDI
مس – 26٪ از RDI
منگنز – 30٪ از R
دانه های آفتابگردان کوچک هستند، اما مواد مغذی زیادی دارند و آنها سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی متعددی هستند، از جمله بیش از 100 درصد از مس، منگنز و سلنیوم مورد نیاز روزانهو  ویتامین E گروهی از ویتامین ها است که این مجموعه ای از مواد شیمیایی محلول در چربی است که دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است و ویتامین E از سلول های سالم بدن شما در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند و همواره در تخمه آفتابگردان سفید در مقادیر فراوانی وجود خواهد داشت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.