تابلو گلدوزی خام یک تفریح برای این کودک 4 ساله شد

گلدوزی کاری دستی است که در آن پارچه ها و منسوجات را با سوزن و نخ تزیین می کنند و تکنیک ها و سبک های مختلف گلدوزی به طور قابل توجهی متفاوت است که امروزه تمرکز بر روی گلدوزی آزاد یا تابلو گلدوزی خام خواهد بود.

این روش گلدوزی تزیینی با دوخت های مختلف خود مستقل از درهم تنیدگی مواد کار می شود و به شما این امکان را می دهد که هر طرحی اعم از انتزاعی یا طبیعی و نمایشی را روی هر پارچه ای بدوزید و گلدوزی های رنگی انعطاف فوق العاده ای را در ایجاد طرح های زیبا با نخ های رنگارنگ و رنگارنگ دوخت به شما ارائه می دهد.

گلدوزی کاری است که شامل «تزیینات یک سطح انعطاف پذیر (پارچه، پوست و…) با نخ های نساجی یا عناصر معدنی دستکاری شده کوچک» است، بدون هیچ کمکی جز استفاده از سوزن، زیرا در همه موارد از قاب استفاده نمی شود و این نشان دهنده یکی از قدیمی ترین هنرهای خلاصه بشریت است.

تابلو گلدوزی خام

گلدوزی از زمان‌های بسیار قدیم، هم لباس‌ها، مانتوها یا لباس‌های رزمندگان و نخبگان کشیش مانند بنرها، پرچم‌ها و پارچه‌های هرالدیک یا تعداد بی‌پایانی پارچه برای مصارف خانگی (رومیزی، ملافه، پیراهن و غیره) را زینت می‌داد.

قبلاً در کتاب مقدس به حجاب ها و پرده های گلدوزی شده و استفاده مکرر از گلدوزی در قوم عبری برای تزئین اشیای مقدس اشاره می کنیم و هومر همچنین به گلدوزی هایی اشاره می کند که پاریس از صیدا و صور آورده است.

نقاب و ملحفه‌های کار شده با سوزن و نخ قهوه‌ای تیره نیز در مقبره‌های مصری یافت شده است و در زمان یونان و روم، گلدوزی بین فرهنگ‌های مختلف مبادله می‌شد.

اعتقاد بر این است که هنر گلدوزی در چین متولد شد، جایی که نقوش طبیعت (خورشید، ماه، کوه) یا اساطیری (اژدهای معروف) برای زینت دادن لباس بزرگان، با جلوه‌های کروماتیک فوق‌العاده هماهنگ استفاده می‌شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.