اسکاج مشهد می توانند در مایکرویو ضد عفونی شوند

ما در مورد همه میکروارگانیسم‌هایی که در اسکاج مشهد به غیر از باکتری‌ها یافتیم کاملاً شگفت‌زده شدیم: ویروس‌هایی که به باکتری‌ها حمله می‌کنند؛ باستان‌هایی که گاز گلخانه‌ای متان تولید می‌کنند؛ قارچ‌ها؛ و حیوانات تک سلولی مانند آمیب و اما باکتری‌ها تا حد زیادی رایج‌ترین موجودات بودند.

ترکیب جامعه باکتریایی اسفنج هایی که به طور منظم در مایکروویو درمان می شدند، به طور قابل توجهی با اسفنج های درمان نشده متفاوت بود و تعداد گونه ها کمتر بود، تنوع فعالیت متابولیک بالقوه، با این حال، تمایل به بالاتر بود و بنابراین، اسفنج های تیمار شده نسبت بیشتری از ژن های مسئول سنتز مواد کپسول و دیواره سلولی را نشان دادند.

این می تواند به عنوان یک مکانیسم محافظتی در برابر استرس مایکروویو تعبیر شود و با گذشت زمان این می تواند منجر به توسعه جوامع میکروبی شود که حذف آنها از اسفنج دشوارتر است.

اسکاج مشهد

ژن های بیشتری که در متابولیسم گوگرد دخیل هستند می تواند به تمایل بیشتر به تولید اشاره کند و اگرت فکر می کند بوی بد دارد و اما برای اثبات این موضوع به مطالعات بیشتری نیاز است و تاکنون هیچ تفاوتی در ژن‌های باکتریایی که بتوان با ایجاد بیماری‌های انسانی مرتبط باشد، شناسایی نشده است.

بنابراین، آیا باید نگران استفاده از اسفنج ها در آشپزخانه بعد از درمان آنها در مایکروویو باشید؟ اسفنج ها از نظر بهداشتی ابزار تمیز کردن آشپزخانه ایده آل نیستند و هرگز نخواهند بود.

استفاده مجدد از آنها پس از چند بار قرار دادن آنها در مایکروویو مشکلی ندارد، اما بهتر است آنها را به طور منظم (هر هفته یا هر هفته دوم) تعویض کنید تا اینکه به “زاپ کردن” آنها ادامه دهید و در عوض، بهتر است از آنها تا پایان عمرشان برای مشاغل خانگی که رعایت استانداردهای بهداشتی چندان مهم نیست، مانند باغبانی یا تمیز کردن کلسیم استفاده کنید.

اسفنج ها اغلب در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند و نشان داده شده است که تعداد زیادی از باکتری ها و گاهی اوقات پاتوژن ها را در خود جای می دهند و در مورد استفاده و حضور باکتری ها در مورد برس های آشپزخانه کمتر شناخته شده است.

در مطالعه حاضر، استفاده از اسفنج و برس در یک نظرسنجی در بین 9966 مصرف کننده اروپایی در ده کشور مورد بررسی قرار گرفت و رشد و بقای باکتری ها در اسفنج ها و برس ها در آزمایش های آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.